czwartek, 23 października 2014

Jest uzasadnienie wyroku ws. korupcji w Koronie Kielce

Ponad pół roku trwało sporządzanie uzasadnienia wyroku ws. korupcji w Koronie Kielce. Daje ono podstawy do złożenia apelacji od wyroku, który zapadł w grudniu 2013. 


Szczegóły ustawiania meczów przez Koronę Kielce.

10 miesięcy zajęło sędziemu Michałowi Winiarczykowi sporządzenie uzasadnienia. Termin, w którym musiał to zrobić, był przedłużany przez prezesa kieleckiego sądu, bo jak wyjaśniał jego rzecznik, sprawa była skomplikowana, a oskarżonym postawiono setki zarzutów. Ostatecznie liczące 250 stron uzasadnienie dotarło w tym tygodniu do wrocławskiej prokuratury. Na podstawie jego analizy prokurator Marek Kaczmarzyk zdecyduje czy odwołać się od wyroku. Uzasadnienie daje też  podstawy do odwołania skazanym za ustawianie meczów.

Korupcja w Koronie Kielce - kalendarium

9 grudnia 2013 kielecki sąd skazał za ustawianie meczów Korony Kielce 13 osób, m.in. Andrzeja B. pseudonim Mały Fryzjer, Jerzego E. juniora, Hermesa.

Przeczytaj jakich kar zażądał prokurator dla oskarżonych ws. Korony Kielce  

Pełna lista oskarżonych o korupcję w Koronie Kielce

Akt oskarżenia ws. Korony Kielce trafił do sądu w grudniu 2008. Początkowo oskarżone zostały 43 osoby  (19 piłkarzy, 12 sędziów, 6 obserwatorów PZPN i 6 trenerów i działaczy), jednak ostatecznie 29 z nich dobrowolnie poddało się karze i zostało już skazanych.  

Wyjaśnienia b. piłkarza Korony Arkadiusza B. - czytaj

Do korupcji w Koronie Kielce miało dochodzić w sezonie 2003/2004 kiedy Korona Kielce drugi rok z rzędu walczyła o awans do drugiej ligi. To wtedy miało dojść do ustawienia większości spotkań. Mecze miały być ustawiane m.in. za pośrednictwem Andrzeja B. - Małego Fryzjera.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc przeczytałeś/przeczytałaś ten artykuł do tego miejsca bo to zastanów się czy nie warto kliknąć kilka razy więcej w reklamy.