czwartek, 21 sierpnia 2014

Mariusz R. - były sędzia z Tychów skazany za korupcję!

Były sędzia Mariusz R. z Tychów skazany za korupcję. Wyrok zapadł 26 czerwca 2013 ale dopiero niedawno się o nim dowiedziałem.

42 letni arbiter został oskarżony w lipcu 2010, m.in. o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, której szefem i założycielem był Ryszard F. pseudonim Fryzjer, a która zajmowała się ustawianiem meczów w polskich ligach.

Łącznie za 11 przestępstw Mariusz R. został skazany przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 14 tys. zł grzywny, 5-letni zakaz działania w profesjonalnym sporcie, musi też oddać 44 tys. zł przyjętych łapówek.  Sędzia musi też zapłacić 2,8 tys. zł kosztów sądowych.

Mariusz R. został skazany za następujące przestępstwa:
1. działanie w założonej i kierowanej przez Fryzjera zorganizowanej grupie przestępczej, która od lipca 2003 do 25 czerwca 2006 zajmowała się ustawianiem meczów. W jej skład wchodzili sędziowie i obserwatorzy PZPN. 
2. przyjęcie 3 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu Błękitni Stargard Szczeciński - GKS Bełchatów z 27 września 2003 na rzecz gości.
3. przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej w wysokości 20 tys. zł za udział w ustawieniu meczu KSZO Ostrowiec Św - Pogoń Szczecin z 25 października 2003 na korzyść gości. Pieniędzy jednak nie dostał bo gospodarze wygrali.
4. przyjęcie 5 tys. zł za udział w ustawieniu meczu Ceramika Opoczno - Arka Gdynia z 8 listopada 2003 na rzecz gospodarzy 
5. przyjęcie 20 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu Aluminium Konin - Pogoń Szczecin z 13 marca 2004 na rzecz gości
6. przyjęcie 9 tys. zł za udział w ustawieniu meczu Zagłębie Lubin - Cracovia z 3 maja 2004 na korzyść Zagłębia
7. przyjęcie 4 tys. zł za udział w ustawieniu meczu Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów z 7 sierpnia 2004 na korzyść GKS
8. przyjęcie obietnicy korzyści majątkowej w wysokości 10 tys. zł za udział w ustawieniu meczu ŁKS Łódź - Górnik Polkowice z 3 września 2004 na rzecz gości (pieniędzy nie dostał bo Górnik przegrał)
9. przyjęcie 10 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu Widzew Łódź - Świt Nowy Dwór Mazowiecki z 18 września 2004 na korzyść gospodarzy
10. przyjęcie obietnicy 4 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu GKS Bełchatów - Górnik Polkowice z 30 października 2004 na korzyść gości (pieniędzy nie dostał bo Górnik przegrał)
11. przyjęcie 5 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu MKS Mława - KSZO Ostrowiec Św. z 3 maja 2005 na korzyść gości. 

Zobacz listę osób oskarżonych o działanie w piłkarskim gangu


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!