piątek, 22 listopada 2013

Proces ws. korupcji w Koronie Kielce: replika za repliką...

I znowu się nie udało. Sąd Rejonowy w Kielcach wysłuchał dzisiaj repliki prokuratora do mów końcowych obrońców i oskarżonych, ale wyroku nie wydał.


Okazało się bowiem, że repliki dwóch ostatnich obrońców sąd odroczył do 2 grudnia. Marek Kaczmarzyk już zapowiedział, że replik do replik nie będzie więc jest szansa (o ile nie wydarzy się nic niespodziewanego), że w ciągu tygodnia od 2 grudnia zostanie ogłoszony wyrok.

Przeczytaj jakich kar zażądał prokurator dla oskarżonych ws. Korony Kielce 
   
Akt oskarżenia ws. Korony Kielce trafił do sądu w grudniu 2008. Początkowo oskarżone zostały 43 osoby  ( 19 piłkarzy, 12 sędziów, 6 obserwatorów PZPN i 6 trenerów i działaczy), jednak ostatecznie 29 z nich dobrowolnie poddało się karze i zostało już skazanych.  

Pełna lista oskarżonych o korupcję w Koronie Kielce
Korupcja w Koronie Kielce - kalendarium

Do korupcji w Koronie Kielce miało dochodzić w sezonie 2003/2004 kiedy Korona Kielce drugi rok z rzędu walczyła o awans do drugiej ligi. To wtedy miało dojść do ustawienia większości spotkań. Mecze miały być ustawiane m.in. za pośrednictwem Andrzeja B. - Małego Fryzjera.

Szczegóły ustawiania meczów przez Koronę Kielce.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!