wtorek, 12 listopada 2013

Korupcja w Unii Janikowo. Śledztwo ws. Stanisława B. umorzone

Stanisław B. był podejrzany o udział o ustawieniu meczu Unii Janikowo z KP Toruń z 16 maja 2005. Decyzja o umorzeniu śledztwa zapadła w listopadzie 2012.

Stanisław B. - były członek zarządu Unii Janikowo był podejrzany o udział w składce na łapówkę dla Arkadiusza S. - sędziego meczu Unii i KP. Miał przekazać na ten cel 2,5 tys. zł. Stanisława B. obciążali początkowo w swoich wyjaśnieniach były prezes i wiceprezes Unii. Tymczasem on sam nie przyznawał się do przekazywania pieniędzy na łapówki dla sędziów. Wyjaśnił, że był świadkiem rozmów na temat zrzutek na premie dla zawodników. Jednak do zbiórki pieniędzy nie doszło bo piłkarze Unii słabo grali.
Podczas późniejszej konfrontacji Edward A. i Ewaryst N. nie podtrzymali obciążających Stanisława B. wyjaśnień. Innych dowodów na popełnienie przestępstwa przez tę osobę nie było. Dlatego śledztwo zostało umorzone.        

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium 

Edward A. i Ewaryst N. zostali skazani za udział w ustawianiu meczów Unii Janikowo w listopadzie 2010.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!