czwartek, 24 października 2013

Oświadczenie ŁKS Łódź ws. korupcji

Niemal dwa tygodnie temu napisałem o oskarżeniu dwóch piłkarzy ŁKS o korupcję.  Mieli kupić mecz z Polarem Wrocław i sprzedać spotkanie z Cracovią. Klub wydał w środę oświadczenie w tej sprawie:

"Ustosunkowując się do informacji prasowych o  postawionych trenerowi bramkarzy Jakubowi S. oraz zawodnikowi Michałowi B. zarzutach korupcyjnych, Zarząd ŁKS ŁÓDŹ pragnie podkreślić, iż z cała stanowczością potępia jakiekolwiek praktyki korupcyjne związane z udziałem w rozgrywkach w piłkę nożną. Jednakże moralna ocena danego typu zachowań nie może automatycznie skutkować wyciągnięciem negatywnych konsekwencji w stosunku do osób, co do których ani sąd powszechny jeszcze nie orzekł o winie i nie wymierzył adekwatnej do czynu kary, ani też żaden, uprawniony, wewnętrzny organ Polskiego Związku Piłki Nożnej nie napiętnował ich zachowania.

Decyzja dotycząca dalszej współpracy w/w osób z ŁKS ŁÓDŹ jest jednak uzależniona i będzie w swych następstwach proporcjonalna do ewentualnego orzeczenia sądu oraz reakcji PZPN w tej sprawie".Korupcja w ŁKS Łódź - kalendariu

Zarząd klubu nie odniósł się do informacji o tym, że oskarżeni przyznali się do zarzutów i dobrowolnie poddają się odpowiedzialności karnej.Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!