niedziela, 27 października 2013

Akt oskarżenia ws. Walki Zabrze

Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu oskarżyła trzy osoby o ustawienie meczu Walki Zabrze z Zagłębiem Sosnowiec z 10 kwietnia 2004. Zarzut postawiono trenerowi Zdzisławowi I., kapitanowi drużyny Markowi M. i bramkarzowi Danielowi P.


Z inicjatywą kupienia meczu wyszli przedstawiciele Zagłębia Sosnowiec. Kapitan Zagłębia Łukasz A. skontaktował się z trenerem Walki Zdzisławem I. Szkoleniowiec na spotkaniu pojawił się z kilkoma piłkarzami. Zawodnicy ze Sosnowca zaproponowali 5-7 tysięcy złotych za odpuszczenie meczu. Przedstawiciele Walki zgodzili się na propozycję i poinformowali o niej zawodników z tej drużyny. Zagłębie wygrało 2:0. Po meczu łapówka została podzielona przez zawodników Walki Zabrze.

Korupcja w Walce Zabrze - kalendarium
Korupcja w Zagłębiu Sosnowiec - kalendarium

Marek M. dobrowolnie poddaje się odpowiedzialności karnej roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, musi zwrócić 2 tys. zł przyjętej łapówki oraz zapłacić 2 tys. zł grzywny.
Proces pozostałych dwóch oskarżonych trwa. Nie wiem kiedy dokładnie akt oskarżenia trafił do sądu)

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!