piątek, 22 marca 2013

Były sędzia skazany!

Były trzecioligowy sędzia piłkarski z Krakowa Robert J. po raz kolejny skazany. Do tej pory arbiter usłyszał wyroki za ustawianie meczów Motoru Lublin (czytaj tutaj) i Unii Janikowo (czytaj tutaj).


Robert J. przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Poddał się też dobrowolnie karze. Sąd Rejonowy w Sosnowcu skazał go na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata i zwrot 9 tys. zł przyjętych łapówek za udział w ustawieniu trzech meczów:

1. Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 1:2 z 9 sierpnia 2003. Sędzia miał przyjąć za ten mecz 2 tys. zł łapówki - dawcy zostali oskarżeni kilka miesięcy temu (czytaj tutaj).

Korupcja w Zagłębiu Sosnowiec - kalendarium 

2. Tłoki Gorzyce - Pogoń Staszów 1:0 z 26 września 2004. Sędzia miał przyjąć za ten mecz 3 tys. zł łapówki. Do tej pory nie ustalono kto miał wręczyć pieniądze ze strony Tłoków Gorzyce.

Korupcja w Tłokach Gorzyce - kalendarium 

3. Pogoń Staszów - Wierna Małogoszcz 1:4 z 22 maja 2005. Na razie nikt ze strony Wiernej nie został oskarżony. Śledztwo trwa. Sędzia miał przyjąć 4 tys. zł łapówki.

Korupcja w Wiernej Małogoszcz - kalendarium 

 
Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!