wtorek, 6 kwietnia 2010

Wyroki ws. korupcji w Motorze Lublin

Na kary więzienia w zawieszeniu oraz grzywny skazał Sąd Rejonowy w Lublinie 39 osób oskarżonych o korupcję w związku z meczami piłkarskimi Motoru Lublin. Oskarżeni ci złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze bez przeprowadzania procesu- podaje Polska Agencja Prasowa.


Sąd zaakceptował wymiary kar, które oskarżeni uzgodnili z prokuratorem. Sędzia Artur Orłowski podkreślił, że ogrom pracy wykonanej przez prowadzącą tę sprawę Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu robi bardzo duże wrażenie.

Najsurowszą karę - 3,5 roku więzienia w zawieszeniu na 6 lat, 20 tys. 300 zł grzywny oraz 8-letni zakaz działania w profesjonalnym sporcie - sąd orzekł wobec byłego dyrektora i trenera Motoru Romana D. Były prezes Motoru Waldemar P. skazany został na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 17,5 tys. zł grzywny oraz 7-letni zakaz działania w profesjonalnym sporcie.

Najniższe kary więzienia - pół roku w zawieszeniu na 2 lata oraz 2,4 tys. zł grzywny - sąd wymierzył czterem byłym zawodnikom Motoru. Najniższe grzywny - po 120 zł - mają zapłacić trzej byli piłkarze klubu Wierna Małogoszcz.

Wyrok nie jest prawomocny.

Wnioski sześciu innych osób, które także złożyły wnioski o dobrowolne poddanie się karze, będą rozpatrzone w innym terminie, bowiem oskarżeni ci nie zostali powiadomieni prawidłowo o terminie posiedzenia sądu.

Uzasadnienie aktu oskarżenia w tej sprawie - czytaj tutaj.
Akt oskarżenia ws. korupcji w Motorze - liczba ustawionych meczów - czytaj tutaj.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!