środa, 14 listopada 2012

Proces Andrzeja Brzezińskiego: zeznania świadków

Przed inowrocławskim sądem rejonowym rozpoczęło się przesłuchiwanie świadków w procesie b. członka zarządu Unii Janikowo. Burmistrz Andrzej Brzeziński jest oskarżony o ustawianie meczów tego klubu. 

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w grudniu 2010 (czytaj tutaj). Andrzej Brzeziński jest oskarżony o udział w ustawianiu ponad 20 meczów Unii Janikowo.

Andrzej Brzeziński początkowo częściowo przyznawał się w prokuraturze do zarzutów, później jednak swoje wyjaśnienia odwołał (czytaj tutaj). Dzisiaj jako świadek zeznawał Edward Antczak, były prezes Unii Janikowo, który przyznał się do zarzutów, dobrowolnie poddał karze i został już skazany (czytaj tutaj). Podtrzymał swoje wyjaśnienia obciążające Brzezińskiego, opowiedział m.in. o spotkaniu korupcyjnym, w którym obaj uczestniczyli. 
Kolejna rozprawa 11 grudnia. Będzie zeznawał kolejny świadek.

O korupcję w Unii Janikowo oskarżono łącznie 15 osób, 10 osób dobrowolnie poddało się karze. Sprawa dotyczy meczów piłkarskich w latach 2003 - 2006. Wśród oskarżonych są m.in. Andrzej B. nazywany "Małym Fryzjerem" wcześniej oskarżony o ustawianie meczów między innymi Korony Kielce i Motoru Lublin oraz 54 – letni Kazimierz S. – były szef sędziów piłkarskich. 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!