piątek, 12 października 2012

Proces Andrzeja Brzezińskiego

Przed Sądem Rejonowym w Inowrocławiu kontynuowany był proces b. członka zarządu Unii Janikowo Andrzeja Brzezińskiego. Andrzej Brzeziński nie przyznaje się do zarzutów. Odwołał swoje wyjaśnienia ze śledztwa. 
Przesłuchanie Andrzeja Brzezińskiego będzie kontynuowane 22 października. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w grudniu 2010 (czytaj tutaj). Proces miał się rozpocząć w połowie marca 2011 (czytaj tutaj), jednak został kilka razy odroczony, i ostatecznie udało się odczytać akt oskarżenia w czerwcu 2011 (czytaj tutaj). Ostatecznie w październiku ubiegłego roku po tym jak zachorowała sędzia, która później przeszła na urlop macierzyński, a sprawę zawieszono (czytaj tutaj). Ostatecznie wyznaczono nowego sędziego.

Andrzej Brzeziński jest oskarżony o udział w ustawianiu meczów Unii Janikowo.

Na początku tygodnia kontynuowany był też proces ws. Górnika Polkowice. Przesłuchanych zostało w charakterze świadków trzech piłkarzy. Kolejna rozprawa 7 listopada.  Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!