piątek, 19 października 2012

Marek Gancarczyk zdyskwalifikowany za korupcję

Piłkarz został zdyskwalifikowany na 9 miesięcy dyskwalifikacji za udział w ustawianiu meczów Górnika Polkowice (tutaj znajdziecie informację o stawianych mu zarzutach). Karę orzekła w czwartek Komisja Dyscyplinarna PZPN.

Zawodnik został oskarżony w marcu 2010 (czytaj tutaj). Miał uczestniczyć w ustawianiu meczów Górnika Polkowice (czytaj tutaj). Wyrok w jego sprawie jeszcze nie zapadł.

Korupcja w Górniku Polkowice - kalendarium

Ukarany dyskwalifikacją na 10 miesięcy w zawieszeniu na 3 lata za korupcję został także Tomasz Borkowski oskarżony o udział w ustawieniu meczu RKS Radomsko, w którym grał z Zagłębiem Lubin (czytaj tutaj) i został już skazany.

Korupcja w RKS Radomsko - kalendarium

KD PZPN odroczyła też do 13 grudnia sprawę Hermesa, oskarżonego o korupcję w Koronie Kielce (czytaj tutaj).  Proces w tej sprawie trwa do tej pory, ale jest szansa, że w tym roku się zakończy. W lutym 2011 został ukarany roczną dyskwalifikacją (czytaj tutaj), która nigdy nie weszła w życie.  Ostatecznie karę uchylono.

Korupcja w Koronie Kielce - kalendarium


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!