czwartek, 3 lutego 2011

Hermes zdyskwalifikowany na rok

Piłkarz Jagiellonii Białystok Hermes Soares został zdyskwalifikowany na rok przez Wydział Dyscypliny PZPN za udział w tzw. aferze korupcyjnej - poinformowała Polska Agencja Prasowa. Zarzuty wobec piłkarza dotyczą gry w Koronie Kielce (tutaj czytaj o akcie oskarżenia).

"Hermes został zdyskwalifikowany za 18 czynów korupcyjnych, które miały miejsce między marcem a majem 2004 roku, kiedy był zawodnikiem Kolportera Korony Kielce, który skutecznie walczył wtedy o awans do ówczesnej drugiej ligi. Wyrok nie jest prawomocny, a zawodnikowi przysługuje odwołanie do Związkowego Trybunału Piłkarskiego. Jeśli ten podtrzyma naszą decyzję, to piłkarz Jagiellonii nie zagra przez rok od dnia uprawomocnienia się wyroku" - powiedział PAP szef Wydziału Dyscypliny PZPN Artur Jędrych.

korupcja w Koronie Kielce - kalendarium

"Wielokrotnie przesłuchiwaliśmy samego zainteresowanego. Nigdy nie przyznał się do winy, ale w świetle dowodów, które zgromadziliśmy, nie tylko we współpracy z prowadzącą śledztwo prokuraturą we Wrocławiu, ta jest bezsporna" - dodał Jędrych.

Oświadczenie Jagiellonii Białystok:
"W czwartek zawodnik naszego klubu Hermes Neves Soares został ukarany przez Wydział Dyscypliny PZPN roczną karą dyskwalifikacji w związku z udziałem w procederze korupcyjnym, w czasie gdy reprezentował barwy Korony Kielce. Decyzja nie jest prawomocna, zawodnikowi przysługuje prawo odwołania do Związkowego Trybunału Piłkarskiego, z której to możliwości skorzysta. Do czasu wydania prawomocnej decyzji przez organ odwoławczy Brazylijczyk będzie brał udział w rozgrywkach. Przypomnijmy, iż już w styczniu 2009 roku Brazylijczyk złożył oświadczenie przed ówczesnym prezesem Jagiellonii Ireneuszem Trąbińskim i trenerem Michałem Probierzem, że wszelkie informacje dotyczące swojego pobytu w klubie Korona Kielce złożył w prokuraturze we Wrocławiu. W roku 2003, którego dotyczy postępowanie, Hermes Neves Soares przebywał w Polsce pierwszy rok, nie znał języka polskiego, nie było mu wiadome nic o procederze, który miał miejsce wówczas w jego klubie. Zarząd Jagiellonii przyjął do wiadomości wyjaśnienia zawodnika i zezwolił
na dalsze reprezentowanie barw Jagiellonii".

Jagiellonia nie wyciągnie konsekwencji wobec Hermesa - czytaj
Hermes ekspertem TVP - czytaj
Jak ustawiała mecze Jagiellonia Białystok - czytaj
Dyskwalifikacja Jarosława L. z Jagiellonii za korupcję - czytaj

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!