środa, 1 sierpnia 2012

Zbigniew Drzymała z zarzutami korupcyjnymi

Gazeta Wyborcza informuje dzisiaj, że w kwietniu zarzuty postawiono byłemu właścicielowi Groclinu Grodzisk Wielkopolski Zbigniewowi D. Chodzi o sezon 2003/2004.
- Potwierdzam, że Zbigniew D. ma status podejrzanego w śledztwie, dotyczącym ustawiania meczów piłkarskich. Zdaniem prokuratury podejrzany wręczał łapówki, aby jego drużyna wygrywała mecze na boisku. Zarzuty odnoszą się do zdarzeń z sezonu 2004/05. Podejrzany złożył obszerne wyjaśnienia, ale nie powiem, czy przyznał się do winy. Śledztwo w tej sprawie ma bardzo szeroki zakres i dotyczy wielu osób - mówi w rozmowie z Arturem Brzozowskim z Gazety Wyborczej Wrocław Wiesław Bilski z wrocławskiej Prokuratury Apelacyjnej.

Korupcja w Groclinie - kalendarium

Jerzy Pięta, rzecznik Groclinu dla gazety.pl: W kwietniu Zbigniew Drzymała sam zgłosił się do prokuratury po informacjach prasowych o zatrzymaniu byłego kierownika drużyny Władysława K. sugerujących związek Groclinu z aferą korupcyjną i złożył obszerne wyjaśnienia. W całości odrzucił stawiane zarzuty.

Drzymała zgłosił się więc do prokuratury po tym jak w marcu 2012 zarzuty usłyszał Władysław K. - były menadżer Grocilnu (czytaj tutaj). Jak dowiedział się blog Piłkarska Mafia D. usłyszał kilka zarzutów. On i Władysław K. to najprawdopodobniej jedyne osoby, które usłyszały zarzuty ws. tego klubu.

Więcej w artykule Artura Brzozowskiego.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!