piątek, 16 marca 2012

Władysław K. z zarzutami za korupcję w Groclinie

Były kierownik drużyny i menadżer Groclinu Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski jest już na wolności. Po zakończeniu przesłuchania późnym wieczorem został zwolniony do domu.


Jak dowiedział się blog Piłkarska Mafia Władysława K. usłyszał dwa zarzuty dotyczące gry Groclinu w pierwszej lidze w sezonach 2003/2004 i 2004/2005. Jeden dotyczy obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w wysokości 10 tys. zł, a drugi obietnicy 10 tys. zł łapówki i wręczenia 7 tys. Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu nie ujawnia jakich konkretnie meczów dotyczą zarzuty.

korupcja w Groclinie Dyskoboli - kalendarium

Jak poinformował prokurator Wiesław Bilski - były działacz złożył obszerne wyjaśnienia. Nie chciał jednak ujawnić czy Władysława K. przyznał się do zarzutów.

Zatrzymany wczoraj w swoim domu w Ustroniu przez CBA były działacz Groclinu wyszedł już na wolność. Musi zapłacić 20 tys. zł kaucji.

Na razie nie wiadomo czy to pierwsza osoba, która usłyszała zarzuty ws. Groclinu.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!