piątek, 6 lipca 2012

Menedżer Piasta Gliwice skazany za korupcję

Sąd Rejonowy Wrocław Śródmieście skazał dzisiaj trzy osoby oskarżone o udział w ustawianiu meczów Piasta Gliwice. Poddały się one dobrowolnie karze. 

Niespodziewanie karze postanowił się poddać Janusz B. (czytaj tutaj), który do tej pory odpierał większość z 15 zarzutów (wszystkie znajdziecie tutaj). Został zatrzymany 22 grudnia 2005 roku, a więc wyrok usłyszał po prawie 7 latach. Sąd skazał menadżera Piasta na dwa lata więzienia w
zawieszeniu na pięć lat i 80 tys. 500 zł grzywny.

Korupcja w Piaście Gliwice - kalendarium 

Paweł S. - były sędzia z Gdańska został skazany za przyjęcie propozycji łapówki za ustawienie meczu Piast Gliwice - Szczakowianka Jaworzno z 30 kwietnia 2005 (pieniędzy jednak nie otrzymał bo pośredniczący w tej sprawie Marian D. został zatrzymany przez policję - czytaj tutaj) na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata, 6 letni zakaz działania w profesjonalnym futbolu i 1,8 tys. zł.

Wiesław K. - b. obserwator PZPN z Łodzi został skazany za przyjęcie 10 tys. zł łapówki za ustawienie meczu Piast Gliwice - Szczakowianka Jaworzno z 30 kwietnia 2005 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 6,4 tys. zł grzywny, zwrot 10 tys. zł przyjętej łapówki oraz 3 letni zakaz działania w profesjonalnym futbolu.

Proces czekaj jeszcze:
1. Ryszarda F. pseudonim Fryzjer - pośrednika 
1. Andrzeja K. - sędziego liniowego z Wrocławia (1 zarzut)
2. Grzegorza G. - sędziego liniowego (1 zarzut)
3. Macieja H. - sędziego z Poznania (1 zarzut)

Pierwsze wyroki w tej sprawie zapadły już w lutym tego roku (czytaj tutaj).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!