środa, 23 maja 2012

Po roku przerwy ruszy proces burmistrza Janikowa?

Ta sprawa pokazuje jak działa polski wymiar sprawiedliwości. Zmienia się sędzia, a nowy ma rozpocząć proces b. członka zarządu Unii Janikowo Andrzeja Brzezińskiego 14 sierpnia.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w grudniu 2010 (czytaj tutaj). Proces miał się rozpocząć w połowie marca 2011 (czytaj tutaj), jednak został kilka razy odroczony, i ostatecznie udało się odczytać akt oskarżenia w czerwcu 2011 (czytaj tutaj). Ostatecznie w październiku ubiegłego roku po tym jak zachorowała sędzia, która później przeszła na urlop macierzyński, a sprawę zawieszono (czytaj tutaj). Ostatecznie - jak pisze Express Bydgoski - wyznaczono nowego sędziego i proces, który poprowadzi Radosław Maćkowiak rozpocznie się na nowo. O ile się rozpocznie ...

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium

Tymczasem kończy się proces pozostałych oskarżonych ws. Unii Janikowo - w lipcu mają zostać przesłuchani ostatni świadkowie (czytaj tutaj).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!