piątek, 18 maja 2012

Nie ma końca procesu ws. korupcji w Unii Janikowo

Mimo zapowiedzi Sąd Rejonowy w Inowrocławiu nie zakończył procesu ws. korupcji w Unii Janikowo. Dzisiaj proces został wznowiony i wezwano nowych świadków.

Dzisiaj miało dojść do wygłoszenia mów końcowych (czytaj tutaj), jednak sąd niespodziewanie proces wznowił i wezwał kilku świadków na 17 lipca.

korupcja w Unii Janikowo - kalendarium

W procesie dotyczącym Unii Janikowo oskarżeni są: Andrzej B. nazywany "Małym Fryzjerem", Ryszard B. - były obserwator PZPN, Dariusz M. - były sędzia z Zielonej Góry i Kazimierz S. - były szef kolegium sędziów PZPN. Wcześniej skazanych zostało 10 innych osób (czytaj tutaj), które dobrowolnie poddały się karze.

Natomiast przeciąga się proces byłego członka zarządu Unii, burmistrza Janikowa Andrzeja Brzezińskiego (czytaj tutaj). Prawdopodobnie już wkrótce dojdzie do zmiany sędziego.  Dalej nie wyznaczono terminu kolejnej rozprawy.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!