niedziela, 22 kwietnia 2012

Były zawodnik Heko Czermno oskarżony

Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu oskarżyła b. piłkarza Heko Czermno. Arkadiusz G. dobrowolnie poddaje się karze.

Zawodnik nie został oskarżony razem z innymi osobami uczestniczącymi w ustawianiu meczów Heko Czermno (czytaj tutaj) bo w tym przebywał za granicą. Teraz wrócił do kraju i prokuratura postawiła mu zarzut udziału w ustawieniu meczu Heko Czermno - Kmita Zabierzów z 30 kwietnia 2005.
Sędzią głównym tego meczu był Michał Z.  Przed meczem Grzegorz P. przekazał piłkarzowi Krystianowi K. numer do Michała Z. Zawodnik zadzwonił do arbitra i umówił się z nim dzień przed meczem w restauracji w Warszawie. Na spotkanie pojechał z Radosławem K. i Arkadiuszem G. Na spotkaniu piłkarze Heko zaproponowali arbitrowi 4 tys., a ten propozycję przyjął. Przed meczem Grzegorz P. przekazał sędziemu pieniądze, ale ponieważ Heko przegrało po spotkaniu arbiter pieniądze zwrócił. Łapówkę za ten mecz sędziemu zaproponowali i przekazali także przedstawiciele Kmity (czytaj tutaj). Arkadiusz G. uczestniczył w proponowaniu sędziemu łapówki, ale nie był inicjatorem zdarzenia.

Korupcja w Heko Czermno - kalendarium

Arkadiusz G. zaproponował do siebie 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata, tysiąc złotych grzywny.  Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Końskich.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!