czwartek, 30 września 2010

Damian B. podejrzany o korupcję

Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu oficjalnie potwierdza zatrzymanie przez CBA dwóch działaczy Polonii Bytom (oficjalny komunikat). 37 letni Damian B. – prezes klubu i 78 letni Wacław K.  – sekretarz klubu usłyszeli zarzut wręczenia łapówki w sezonie 2004/2005.

- Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia – mówi prokurator Jerzy Kasiura. Wobec Damiana B. – kandydata z rekomendacji PiS na prezydenta Bytomia - zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 10 tys. zł. Taką samą kaucję zastosowano wobec Wacława K., ale dodatkowo prokuratura zastosowała dozór policyjny.

Prokuratura nie ujawnia żadnych innych informacji w tej sprawie.

Korupcja w Polonii Bytom - kalendarium

Polonia Bytom po południu opublikowała komunikat w tej sprawie:
"Rada Nadzorcza oraz Zarząd Klubu z dużym zaskoczeniem przyjęli informację o przesłuchaniu w dniu wczorajszym Prezesa Klubu Damiana Bartyli oraz Sekretarza Klubu Wacława Kruczkowskiego. Do czasu wyjaśnienia sprawy postanowiliśmy wstrzymać się od komentarzy jednocześnie informując że postępowanie przygotowawcze w Prokuraturze jest postępowaniem niejawnym, i wszystkich informacji dotyczących sprawy udzielić może tylko Prokuratura Apelacyjna we Wrocławiu. Równocześnie prosimy w przekazach medialnych o używanie pełnych imion i nazwisk Prezesa Damiana Bartyli i Sekretarza Klubu Wacława Kruczkowskiego".

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!