poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Zatrzymani piłkarze już po zarzutach

Zatrzymani wczoraj i dzisiaj piłkarze usłyszeli już zarzuty. Jednak do jutra śledczy nie ujawniają żadnych szczegółów na ten temat.

Ireneusz K., Grzegorz N., Andrzej Sz. i Zdzisław L. byli przez kilka godzin przesłuchiwani. Jednak czynności te mają być kontynuowane także jutro. Prawdopodobnie prokuratorzy będą chcieli doprowadzić do konfrontacji między podejrzanymi. Niewykluczone są dalsze zatrzymania, ale też jak się dowiaduje nieoficjalnie blog PiłkarskaMafia - piłkarze, którzy mogą być zamieszani w ustawianie meczów być może zgłoszą się do prokuratury sami. Jak już dzisiaj pisaliśmy zawrzało się m.in. wśród zawodników grających w Zagłębiu Lubin przed kilku laty. Piłkarze są przerażeni informacjami o zatrzymaniu tych akurat kolegów i nie wykluczają, że zgłoszą się sami. Zarzuty mogą dotyczyć meczu RKS Radomsko - Zagłębie Lubin (0-1) z czerwca 2004 roku, w którym grali wszyscy zatrzymani wczoraj i dzisiaj piłkarze. Co ciekawe spotkanie to prowadził sędzia Sławomir Berezowski., skazany już za ustawianie meczów Arki Gdynia (tu czytaj o jego zeznaniach w sądzie), a w składzie Zagłębie był Zbigniew M.  oskarżony o kupienie meczu swojej drużyny z Polarem Wrocław (czytaj tutaj). Z kolei w RKS Radomsko grali trzej piłkarz, którzy usłyszeli zarzuty w lipcu (czytaj tutaj): Bogdan J., Radosław K. i Rafał D. Zarzuty za "ustawianie meczów" RKS usłyszał też Sławomir M. (czytaj tutaj), były wiceprezes i jeden z byłych sponsorów Henryk B. oraz dwaj byli działacze Jacek K. i Jerzy Sz. (czytaj tutaj)

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć