poniedziałek, 5 sierpnia 2019

Proces byłego sędziego z Poznania Adama K. Wyrok w przyszłym tygodniu

Adam K. - b. sędzia z Poznania, sądzony w procesie dotyczącym tzw. gangu Fryzjera, skazany w procesie dotyczącym Arki Gdynia ma postawionych pięć zarzutów dotyczących meczów Pogoni Szczecin. Ponad pół roku temu sąd miał ogłosić wyrok w tej sprawie, ale jednak wznowił przewód sądowy i postanowił przesłuchać jeszcze kilku świadków. Na szczęście udało się już ich przesłuchać, a w piątek (2 sierpnia) strony powtórzyły mowy końcowe. 

Podczas mów końcowych, wygłoszonych w listopadzie ub. roku prokurator Robert Tomankiewicz zażądał dla oskarżonego roku i ośmiu miesięcy bezwzględnego więzienia, 21 tysięcy złotych grzywny, zwrotu przyjętych korzyści majątkowych, 7-letniego zakazu działania w profesjonalnym futbolu. Teraz śledczy podtrzymał te żądania. Podobnie jak obrońca ponownie wniósł o uniewinnienie swojego klienta. 
 
Korupcja w Pogoni Szczecin - kalendarium 


Adam K. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. Twierdzi, że jest niewinny i chce uniewinnienia. Podczas swojej mowy końcowej przypominał, że przez 12 lat prowadził ponad 1100 meczów, poddał się dobrowolnie karze w procesie dotyczącym Arki Gdynia, a w sprawie tzw. gangu Fryzjera przyznaje się do zarzutów. W tym procesie jednak odrzuca zarzuty i zapewnia, że "nie zrobił tych rzeczy"

Szczegóły zarzutów oskarżonego znajdziecie tutaj  

Wyrok zostanie ogłoszony 14 sierpnia o godz. 9:15
 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  
 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    
   


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!