środa, 14 sierpnia 2019

Były sędzia z Poznania Adam K. skazany za udział w ustawianiu meczów Pogoni Szczecin

Półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, 15 tysiący złotych grzywny oraz pięć lat zakazu organizowania i uczestniczenia w profesjonalnych zawodach sportowych. Wrocławski Sąd Rejonowy dla Śródmieścia ogłosił wyrok ws. byłego sędziego piłkarskiego z Poznania Adama K. (toto Beata Jackowska - Radio Wrocław). Arbiter był oskarżony o udział w ustawianiu meczów Pogoni Szczecin.

Zarzuty dotyczyły meczów Pogoni Szczecin z zespołami Tłoki Gorzyce, Jagiellonia Białystok i Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz o spotkania Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów.

Prokurator Robert Tomankiewicz żądał dla oskarżonego roku i ośmiu miesięcy bezwzględnego więzienia, 21 tysięcy złotych grzywny, zwrotu przyjętych korzyści majątkowych, 7-letniego zakazu działania w profesjonalnym futbolu.  Obrońca wnosił o uniewinnienie swojego klienta.   

Adam K. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Twierdził, że jest niewinny i chciał uniewinnienia.

Wyrok nie jest prawomocny, Obie strony nie wykluczają apelacji. Prokuratura domagała się bezwzględnego więzienia i uznała wyrok za zbyt łagodny.
Szczegóły zarzutów oskarżonego znajdziecie tutaj       

Adam K. był już raz skazany za korupcję, w procesie dotyczącym Arki Gdynia, jest też sądzony w sprawie tzw. gangu Fryzjera

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

    
Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    
   


 Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!