wtorek, 15 maja 2018

Domniemana propozycja korupcyjna dla sędziego Baranowskiego. Śledztwo przejmuje Komenda Stołeczna Policji

To Wydział do walki z korupcją KSP będzie się zajmował sprawą domniemanej propozycji, którą na kilka dni przed meczem Tur Bielsk Podlaski - Widzew Łódź miał otrzymać sędzia główny tego spotkania Kamil Baranowski z Siedlec. Nadawca anonimowej informacji zaproponował sześciocyfrową kwotę za zwycięstwo walczących o utrzymanie w III lidze gospodarzy tego spotkania - dowiedział się blog Piłkarska Mafia. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi też rzecznik dyscyplinarny PZPN. Adam Gilarski podkreśla, że dobrze się stało, iż arbiter przekazał policji informacje na temat otrzymanej przez komunikator w mediach społecznościowych propozycji. Jego zdaniem sprawa wydaje się poważna. Teraz do zadań policji będzie należało m.in. ustalenie kto jest autorem korupcyjnej propozycji.

Z kolei PZPN przygląda się sytuacji i wynikom w grupie, w której występują trzecioligowe drużyny: Tur Bielsko Podlaskie i Widzew Łódź. - Nie ma konkretnych podejrzeń co do przebiegu sportowych wydarzeń - podkreślił Adam Gilarski. Zwrócił też uwagę, że mecz obu drużyn zakończył się zwycięstwem gości.

Jako pierwszy o domniemanej próbie przekupstwa sędziego napisał Dariusz Tuzimek na portalu Futbolfejs. Poinformował, że proponowana sędziemu kwota była sześciocyfrowa. Kamil Baranowski, jak pisze Dariusz Tuzimek, obawiając się o swoje zdrowie i życie odmówił wyjazdu na spotkanie. Miał też poinformować o groźbach policję.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!