sobota, 14 maja 2016

Prokuratura odwoła się od wyroku ws. GKS Bełchatów

Wrocławska prokuratura wstąpiła o pisemne uzasadnienie wyroku ws. ustawiania meczów w GKS Bełchatów. To pierwszy krok do sporządzenia apelacji od orzeczenia z 22 kwietnia 2016

O tym, że prokuratura podjęła taką decyzję blog Piłkarska Mafia pisał pod koniec kwietnia, teraz już wiemy, że wniosek w tej sprawie trafił do sądu.

Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

Tydzień temu Sąd Rejonowy w Bełchatowie skazał 11 z 13 oskarżonych b. piłkarzy GKS. Prokurator Robert Tomankiewicz najprawdopodobniej odwoła się od wyroków uniewinniających Piotra G. i Grzegorza F. Niewykluczone, że apelacje będą dotyczyć także skazanych, m.in. Radosława M., Dariusza P. i Łukasza G., dla których śledczy będzie chciał surowszych kar.

Szczegóły wyroku z 22 kwietnia 2016 
Tu znajdziecie wszystkie żądania prokuratora

 Akt oskarżenia ws. korupcji w GKS Bełchatów trafił do sądu we wrześniu 2014. Oskarżeni mieli ustawić lub próbować ustawić 31 meczów. 16 z 29 oskarżonych, którzy poddali się dobrowolnej odpowiedzialności karnej, zostało już skazanych.

Pełna lista oskarżonych o ustawianie meczów GKS Bełchatów
Lista ustawionych meczów GKS 
 
Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!