środa, 13 kwietnia 2016

Byli działacze RKS Radomsko skazani za ustawianie meczów

Nadrabiamy kolejne zaległości. Zapadły już prawomocne wyroki ws. ustawiania meczów RKS Radomsko. Sąd Rejonowy w Radomsku skazał dwóch byłych działaczy.


Były działacza Jerzy S. został skazany przez sąd 15 grudnia 2014 na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz 3 tys. zł grzywny. Musiał też zapłacić koszty i opłaty sądowe.

Z kolei b. kierownik drużyny Zygmunt K., który poddał się dobrowolnej odpowiedzialności karnej został skazany 21 sierpnia 2014 na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Korupcja w RKS Radomsko - czytaj więcej

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do sądu w czerwcu 2014. Dotyczył ustawienia 10 meczów RKS Radomsko w 2003 i 2004 roku. Propozycje korupcyjne miały wynosić od tysiąca aż do 10 tysięcy złotych (sędziemu Tomaszowi W. z Warszawy w meczu ŁKS Łódź - RKS Radomsko z 7 maja 2004).

Prokuraturze nie udało się ustalić skąd się brały pieniądze na łapówki dla sędziów. W wyjaśnieniach oskarżonych i zeznaniach świadków padały informacje, że były to pieniądze od sponsorów, ale nie udało się tego jednoznacznie stwierdzić.

Zygmunt K. był oskarżony także o udział w ustawieniu meczu swojej drużyny z Górnikiem Polkowice. Został skazany w grudniu 2010.

Te wyroki kończą wątek korupcji w RKS Radomsko. Wcześniej do sądów trafiły dwa akty oskarżenia dotyczące meczów tego klubu. Za sprzedanie spotkania piłkarzom Zagłębia Lubin oskarżonych zostało 21 osób, a za sprzedanie meczu Górnikowi Polkowice 6 osób.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!