piątek, 26 lutego 2016

Nie ma końca procesu b. członka zarządu Unii Janikowo

Sądowi Rejonowemu w Inowrocławiu nie udało się zakończyć, mimo oczekiwań, procesu Andrzeja B. - b. członka zarządu Unii Janikowo. Sąd, na wniosek obrońców, chce wezwać jeszcze aż 11 świadków!

Termin kolejnych rozpraw wyznaczono na 14 marca i 15 kwietnia.

Akt oskarżenia w sprawie Andrzeja B. - burmistrza Janikowa trafił do sądu w grudniu 2010 (czytaj tutaj). Pierwszy proces rozpoczął się w czerwcu 2011 (czytaj tutaj). Po kilku miesiącach jednak sędzia zachorowała, a następnie przeszła na urlop macierzyński i sprawę zawieszono (czytaj tutaj). Kolejny proces rozpoczął się w sierpniu 2012 i trwa do dziś.

Andrzej Brzeziński jest oskarżony o udział w ustawianiu meczów Unii. Zarzucono mu udział w 23 przestępstwach. Początkowo częściowo przyznawał się do zarzutów, później jednak odrzucił oskarżenia. 

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium

Tymczasem zapadły już prawomocne wyroki ws. pozostałych  oskarżonych ws. Unii Janikowo


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!