środa, 15 lipca 2015

Czy Groclin Grodzisk Wielkopolski straci Puchar Polski? Zagłębie Lubin: interesują nas trofea wywalczone na boisku

W czerwcu do sądu trafił akt oskarżenia ws. ustawiania meczów przez Groclin Grodzisk Wielkopolski. Przekupywać sędziów mieli b. właściciel i prezes klubu Zbigniew D. oraz były menadżer Władysław K. 

Jeden z zarzutów dotyczy ustawienia meczu finałowego Pucharu Polski z 18 czerwca 2005. Groclin wygrał 2:0, a sędzia główny tego spotkania Jacek G. miał dostać 10-20 tys. zł. łapówki.
Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski pytany czy związek odbierze Groclinowi puchar odpowiedział enigmatycznie: czekamy na zakończenie postępowania w tej sprawie przed sądem.

Korupcja w Groclinie Grodzisk Wielkopolski - czytaj więcej

 Z kolei rzecznik Zagłębia Lubin Zygmunt Kogut napisał w oświadczeniu dla bloga Piłkarska Mafia, że klub nie będzie się starał o odebranie pucharu Groclinowi: decyzję o ewentualnym odebraniu trofeum pozostawiamy w gestii odpowiednich organów i nie będziemy się od niej odwoływali. Skupiamy się na przyszłości i mamy swoje cele do zrealizowania, interesują nas trofea wywalczone na boisku.


Na pytania o stanowisko nie odpowiedział do tej pory rzecznik dyscyplinarny PZPN.Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!