środa, 10 września 2014

Kolejni sędziowie piłkarscy skazani za korupcję!

Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał (27 sierpnia 2014) dwóch b. sędziów Mariusza T. i Sebastian L. oskarżonych o udział w ustawianiu meczów. Obaj deklarowali w prokuraturze dobrowolne poddanie się odpowiedzialności karnej. Zostali oskarżeni w październiku 2013.
44 letni Mariusz T. został skazany na rok i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz przepadek 4 tys. zł przyjętych korzyści majątkowych.
Natomiast 40-letni Sebastian L. na rok i 2 miesiące więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz przepadek 6 tys. zł przyjętych korzyści majątkowych.

Mariusz T. został skazany za:
1. przyjęcie 2 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczy Polonii Bytom - Zagłębie Sosnowiec (20 sierpnia 2003) na korzyść gości;
Korupcja w Zagłębiu Sosnowiec - czytaj więcej
2. przyjęcie obietnicy 3 tys. zł łapówki i 1 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu Znicz Pruszków - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (21 marca 2004) na korzyść gości,
Korupcja w Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie - czytaj więcej
3. przyjęcie 1 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu Polonia Bytom - Swornica Czarnowąsy (10 kwietnia 2004) na korzyść gości.
Korupcja w Swornicy Czarnowąsy - czytaj więcej

Sebastian L. został skazany za:
1. przyjęcie 2 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie - Legionovia Legionovia (16 października 2004) na korzyść gospodarzy,
Korupcja w Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie - czytaj więcej 
2. przyjęcie 4 tys. zł łapówki za udział w ustawieniu meczu TKP Toruń - Kania Gostyń (27 maja 2006) na korzyść Unii Janikowo
Korupcja w Unii Janikowo - czytaj więcej
3. przyjęcie obietnicy korzyści osobistej (wysoka nota obserwatora PZPN za sędziowanie) za udział w ustawieniu meczu Kotwica Kołobrzeg - Tur Turek (7 sierpnia 2004) na korzyść gospodarzy.
korupcja w Kotwicy Kołobrzeg - czytaj więcej


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze  

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Na pewno warto więc kliknąć!