czwartek, 26 czerwca 2014

Proces Janusza Wójcika znowu odroczony...

Nie było niespodzianki. Proces Janusza Wójcika, byłego trenera reprezentacji oskarżonego o udział w ustawianiu meczów Świtu Nowy Dwór Mazowiecki został odroczony. 30 lipca miną cztery lata od oskarżenia szkoleniowca.

Janusz Wójcik wysłał do sądu dokumentację lekarską wraz ze zwolnieniem i prośbą o odroczenie rozprawy ze względu na stan zdrowia. Jednocześnie podtrzymał deklarację o chęci dobrowolnego poddania się karze. Pismo i fax do sądu wysłali także obrońcy Wójcika, którzy nie stawili się na rozprawie. Jak wynika z informacji od oskarżonego i jego adwokatów, mecenasi skontaktowali się z prokuratorem aby ustalić warunki dobrowolnego poddania się karze. Sąd odroczył rozpoczęcie procesu aż o 2,5 miesiąca do 12 września. Pismo i fax do sądu

Czytaj wyjaśnienia Janusza Wójcika  b. trenera Świtu NDM
Korupcja w Świcie Nowy Dwór - kalendarium

Janusz Wójcik ma postawione 15 zarzutów (tutaj znajdziecie je wszystkie). Został zatrzymany w październiku 2008 (czytaj tutaj),a w lipcu 2010 oskarżony o korupcję (czytaj tutaj). Procesu nie udało się rozpocząć do tej pory bo szkoleniowiec za każdym razem wysyłał zwolnienia lekarskie!


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!