wtorek, 7 maja 2013

Dariusz Sztylka: cała Polska była skorumpowana

Były piłkarz Śląska Wrocław udzielił wywiadu serwisowi Śląsk net. Odpowiadał na pytania dotyczące m.in. ustawiania meczów.

Dariusz Sztylka mówił m.in. o meczu Lech Zielona Góra - Śląsk Wrocław z 25 października 2003, za ustawienie którego sędzia miał wziąć od Śląska 4 tys. zł. Zwycięska bramka dla wrocławskiej drużyny padła w doliczonym czasie. - Nie miałem takich informacji, że coś było załatwiane. Byłem kapitanem drużyny. Karny był - dziwne, że w doliczonym czasie - opowiadał piłkarz.

korupcja w Śląsku Wrocław - kalendarium

Zdaniem Sztylki bardzo dużo osób spośród zatrzymanych za korupcję to "zwykłe pionki, płotki, które podpisały jakąś listę". Jego zdaniem cała Polska wiedziała, że w niektórych miastach nie było szans na dobry wynik. - Największy smród zrobiły osoby, które to organizowały. Łęczna, Gdynia - wiedziałem, że remis to cud, więcej tam nie zrobimy - dodawał Dariusz Sztylka.

Cały wywiad z piłkarzem znajdziecie na serwisie Śląsk net.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!