piątek, 15 lutego 2013

Zbigniew Boniek we wrocławskiej prokuraturze

Prezes Zbigniew Boniek oraz Adam Gilarski, Rzecznik Dyscyplinarny we wrocławskiej prokuraturze. przedstawiciele PZPN  spotkali się z prokuratorem Wiesławem Bilskim.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego na stronie PZPN w trakcie spotkania omówiono aktualny stan działań prokuratury w sprawie tzw. afery korupcyjnej w polskiej piłce nożnej w latach 2003-2006.

Jednym z głównych tematów było ustalenie zasad współpracy PZPN z prokuraturą umożliwiających prowadzenie i zakończenie przez organy dyscyplinarne związku postępowań wobec osób, którym postawiono zarzuty prokuratorskie. Materiały i informacje umożliwiające Rzecznikowi Dyscyplinarnemu prowadzenie postępowań, będą przekazywane w szerszym zakresie dopuszczonym przepisami postępowania karnego.

Spośród 650 osób objętych zarzutami prokuratorskimi, organy dyscyplinarne PZPN dotychczas ukarały ponad 250 osób, w tym 45 osób zostało dożywotnio wykluczonych z działalności w polskiej piłce nożnej.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!