piątek, 15 kwietnia 2011

Albin M. zwolniony do domu!

Jeden zarzut - współudziału we wręczeniu łapówki - postawiła wrocławska Prokuratura Apelacyjna byłemu piłkarzowi, a obecnie trenerowi Albinowi M.


Zarzut - (tak jak w przypadku byłego piłkarza Ryszarda Cz. - czytaj więcej) dotyczy meczu Szczakowianki Jaworzno z Zagłębiem Lubin z kwietnia 2004 roku. M. był wówczas trenerem Szczakowianki, a Ryszard Cz. jej piłkarzem. Przekupiony miał zostać sędzia tego spotkania Piotr W. i prawdopodobnie obserwator Konrad A., który miał dostać połowę z 8 tys. zł. łapówki (pisałem o tym tutaj).


Korupcja w Szczakowiance Jaworzno - czytaj więcej 
 
Albin M.
przyznał się do zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. Został zwolniony do domu, musi jednak zapłacić 10 tys. zł. kaucji. Do zarzutu przyznał się także zwolniony i przesłuchany wczoraj Ryszard Cz.

Albin M.
jest obecnie koordynatorem grup młodzieżowych Cracovii, a Ryszard Cz. skautem Wisły Kraków.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!