piątek, 20 marca 2009

Obrona Roberta W.

Dzisiejszy proces ws. korupcji w Arce Gdynia rozpoczął obrońca Roberta W. Oto fragmenty treści jego wystąpienia:

"Robert W. stoi pod dwoma zarzutami korupcyjnymi. Pierwszy dotyczy meczu Arki Gdynia z Górnikiem Zabrze z 29 października 2005 roku. Po tym meczu oskarżony miał przyjąć od Wiesława K. 20 tysięcy złotych za przychylne Arce Gdynia sędziowanie tego meczu. Do zarzuty tego oskarżony przyznał się w całości i potwierdził ustalony stan faktyczny choć jak twierdził jego zachowanie na boisku nie mogło mieć żadnego wpływu na obiektywny przebieg spotkania. (...) Co do drugiego zarzutu Robert W. przyznał się częściowo. A mianowicie, że została mu złożona propozycja korupcyjna przez Wiesława K. Nie przyznał się do tego, że przyjął od K. pieniądze. Od samego początku kwestionował fakt przyjęcia pieniędzy. Twierdził, że po tym meczu nie było takiej sytuacji by mógł przyjąć od K. pieniądze. Wyjaśniał, że po spotkaniu udał się z dwoma liniowymi do restauracji gdzie świętowali debiut jednego z sędziów, który postawił alkohol. Po powrocie stwierdził, że żaden z sędziów z pokoju już nie wychodził, mieszkali w jednym pokoju. Te wyjaśnienia znalazły potwierdzenie w całości w zeznaniach obu świadków - asystentów sędziego. Potwierdzili ten fakt, że wspólnie udali się do restauracji, wspólnie spożywali alkohol. I najważniejsze, że po powrocie do hotelu żaden z nich nie opuszczał już pokoju. Ten zarzut oparty jest jedynie na zeznaniach i wyjaśnieniach Wiesława K. Ale co do tego zarzutu Wiesław K. w żadnym z zeznań nie potrafił wskazać okoliczności i miejsca, w którym miałby przekazać pieniądze Robertowi W. (...). Oskarżony wraził żal i skruchę za to czego się dopuścił. On poniósł już bardzo dotkliwą karę, nie może znaleźć stałęj pracy, załamała się jego kariera piłkarska. Jego sytuacja rodzinna i materialna jest ciężka (...). proszę o jak najłagodniejszą kar ".

Korupcja w Arce Gdynia - czytaj więcej

Prokuratura chce dla Roberta W. kary 2 lat i 4 miesięcy więzienia, prawie 50 tysięcy złotych grzywny, 10 letniego zakazu działalności w strukturach PZPN, zwrotu przyjętej łapówki.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!