czwartek, 10 lipca 2008

Wydział dyscypliny PZPN szuka pomocy u ministra sprawiedliwości

Wydział Dyscypliny PZPN chce by minister sprawiedliwości pomógł w kontaktach z prokuraturą prowadzącą śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu. Jak pisze Polska Agencja Prasowa przewodniczący WD PZPN Adam Gilarski tłumaczy to w ten sposób:

"Zależy nam na ustaleniu klarownych zasad współpracy z prokuraturą i w tym celu wystąpimy z pismem do ministra sprawiedliwości. Lepsza współpraca ma pomóc w szybszym prowadzeniu
przez nas postępowań dyscyplinarnych wobec klubów zamieszanych w tzw. aferę korupcyjną, tak, byśmy mogli je zakończyć w ciągu sezonu 2008/09".


Wydział dyscypliny się śpieszy bo tylko do 30 czerwca przyszłego roku będzie mógł karać kluby zamieszane w aferę korupcyjną degradacją. Dzisiaj znowu zajmowano się sprawą Jagiellonii. Jednak prokuratura nie przekazała żadnych nowych dowodów w tej sprawie, a te przesłane do tej pory wydział nie uznaje za wystarczające do ukarania klubu.

Wydział Dyscypliny podjął natomiast decyzję o wydaniu dożywotniego zakazu jakiejkolwiek działalności w futbolu obserwatorowi Józefowi Dubielowi. Wcześniej takie sankcje nałożono na obserwatorów Stefana Banasika, Krzysztofa Perka i Andrzeja Szczełkuna oraz sędziów Sławomira Berezowskiego, Piotra Kotosa i Marcina Nowaka. Wszyscy oni dobrowolnie poddali się karze i zostali skazani w grudniu ubiegłego roku w wątku dotyczącym kupowania meczów przez Arkę Gdynia. Ciekawe, że WD PZPN zajęło to ponad pół roku skoro sprawa jest oczywista...


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!