sobota, 29 czerwca 2019

Jest wniosek o kasację wyroku ws. Jerzego E. juniora

Wrocławska prokuratura przesłała do sądu skargę kasacyjną na wyrok w procesie byłego trenera Radomiaka Radom Jerzego E. juniora i byłego prezesa klubu Wiesława P.  9 kwietnia Sąd Okręgowy w Radomiu odrzucił apelację oskarżyciela i utrzymał uniewinniające orzeczenie. I na to orzeczenie skarży się Marek Kaczmarzyk.
 
Prokurator zarzuca wyrokowi obrazę przepisów proceduralnych. Uznał, że sąd II instancji czyli Sąd Okręgowy w Radomiu nie ustosunkował się do wszystkich argumentów zawartych w odwołaniu od pierwszego wyroku. Sąd Najwyższy nie będzie się odnosił do meritum sprawy czyli do tego czy oskarżeni są winni czy niewinni, a sprawdzi czy podczas orzekania nie doszło do żadnych nieprawidłowości. 

To bardzo interesujący proces. Bo Sąd Rejonowy w Radomiu trzy razy uniewinniał oskarżonych. Dwa razy Sąd Okręgowy w Radomiu wyroki uchylał, a w ostatnim przypadku orzeczenie utrzymał (CZYTAJ WIĘCEJ).Jerzy E. junior i Wiesław P.  byli oskarżeni o próbę ustawienia wyjazdowego meczu Radomiaka z Gwardią Warszawa z 15 maja 2004. Jak wynika z akt śledztwa - Jerzy E. junior, który był trenerem Radomiaka od 6 maja 2004, przed meczem zadzwonił do bramkarza Gwardii i zaproponował mu 1 tys. zł łapówki za pomoc w zwycięstwie swojej drużyny. Zawodnik chciał jednak więcej pieniędzy. Jerzy E. miał skonsultować się z prezesem Wiesławem P., a ten zgodził się na 2 tys. zł łapówki. Maciej S. miał przyjąć propozycję, jednak po rozmowie z rodziną, wycofał się z niej. Sam zgłosił się do prokuratury i złożył najpierw zeznania (jako świadek), a później wyjaśnienia (jako podejrzany). Nie uniknął kary bo prokuratura już wiedziała o ustawieniu tego meczu. Mógł jednak liczyć na na łagodniejszy wyrok. Gwardia wygrała ten mecz 3:1.
 
Korupcja w Radomiaku Radom - czytaj więcej
 

Jerzy E. junior został skazany kilka lat temu za udział w ustawianiu meczów Korony Kielce.Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.    
Lista skazanych za korupcję    
Lista ustawionych meczów    
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę   
Mapa korupcji w polskim futbolu   
 
Zobacz nasz profil na Facebooku   
Zobacz nasz profil na Twitterze    
 

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!