wtorek, 26 marca 2019

Proces b. poznańskiego sędziego Adama K. znowu odroczony

Adam K. - b. sędzia z Poznania, sądzony w procesie dotyczącym tzw. gangu Fryzjera, skazany w procesie dotyczącym Arki Gdynia ma postawionych 5 zarzutów dotyczących meczów Pogoni Szczecin. Kilka miesięcy temu sąd miał ogłosić wyrok w tej sprawie, ale jednak wznowił przewód sądowy i postanowił przesłuchać jeszcze kilku świadków.

W styczniu sąd przesłuchał dwóch świadków - Jerzego M. - byłego obserwatora PZPN oraz Jerzego F.  - byłego działacza Zagłębia Lubin (CZYTAJ WIĘCEJ)  Na rozprawie nie stawił się jednak Krzysztof W. - były sędzia z Warszawy. Sąd postanowił jeszcze raz wezwać go na rozprawę, której termin wyznaczono na 20 marca.Tego dnia jednak ponownie nie doszło do przesłuchania świadka, a termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 17 kwietniaPodczas mów końcowych, wygłoszonych w listopadzie ub. roku prokurator Robert Tomankiewicz żąda dla oskarżonego roku i ośmiu miesięcy bezwzględnego więzienia, 21 tysięcy złotych grzywny, zwrotu przyjętych korzyści majątkowych, 7-letniego zakazu działania w profesjonalnym futbolu. 
Adam K. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów.

Szczegóły zarzutów oskarżonego znajdziecie tutaj.  
 

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    
Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!