poniedziałek, 11 kwietnia 2016

Koniec procesu b. sędziego Krzysztofa Z. Ostatni wątek dotyczący Śląska Wrocław

Proces Krzysztofa Z. - byłego sędziego z Bydgoszczy oskarżonego o udział w ustawianiu meczów Śląska Wrocław zakończył się przed Sądem Rejonowym Wrocław - Śródmieście. 19 kwietnia ma zostać ogłoszony wyrok. 

5 kwietnia odczytano zeznania ostatniego świadka innego byłego sędziego Waldemara T., który został przesłuchany przez Sąd w Bydgoszczy. Na tej rozprawie nie stawił się sam oskarżony Krzysztof Z. 
Prokurator Robert Tomankiewicz zażądał kary roku i czterech miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata, 10 tys. zł grzywny, 6 letniego zakazu działania w profesjonalnym futbolu oraz poniesienia kosztów i opłat sądowych. 
Obrońca Olgierd Grodziński chce uniewinnienia swojego klienta. 
Wyrok ma zostać ogłoszony 19 kwietnia o 13:30.

Akt oskarżenia ws. 43-letniego Krzysztofa Z. (skazanego już za udział w ustawianiu meczów Korony Kielce oraz oskarżonego w jeszcze jednym akcie oskarżenia) trafił do wrocławskiego sądu w grudniu 2011. Ma postawione dwa zarzuty.

W akcie oskarżenia z Krzysztofem Z. było też oskarżonych 8 innych osób. Wszystkie zostały już skazane.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!