piątek, 27 marca 2015

Mimo dyskwalifikacji nadal jest trenerem

Były trener GKS Bełchatów skazany za korupcję i zdyskwalifikowany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN nadal jest trenerem Energetyka Gryfino. Mariusz K. czeka na uprawomocnienie się kary dyscyplinarnej - pisze serwis GS24.
Wyrok ws. Mariusza K. zapadł w listopadzie 2014. B. trener GKS został skazany na rok i 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Miał uczestniczyć w ustawieniu aż 31 meczówW lutym 2015, mimo, że dobrowolnie poddał się karze, został zdyskwalifikowany na aż 5 lat!

Mimo bezwzględnej dyskwalifikacji nadal trenuje Energetyk Gryfino. Czeka na uprawomocnienie się wyroku.
Już po orzeczeniu kary klub wydał oświadczenie:
"Zarząd Klubu Sportowego Energetyk Gryfino informuje, że na moment podejmowania decyzji o zatrudnieniu Mariusza Kurasa jako trenera pierwszego zespołu seniorów Klubu Sportowego Energetyk Gryfino był nam znany fakt prowadzącego postępowania dyscyplinarnego w jego sprawie przez Wydział Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej.  W związku z powyższym do czasu uprawomocnienia się wyroku w w/w sprawie i zakończenia procedury odwoławczej, Mariusz Kuras dalej pozostaje trenerem pierwszego zespołu piłki nożnej seniorów w Klubie Sportowym Energetyk Gryfino". 

 Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium


Blog Piłkarska Mafia do publikacji tego artykułu nie dostał odpowiedzi od PZPN czy do NKO wpłynęło
odwołanie od kary dla Mariusza K. i czy wyznaczono termin rozpatrzenia zażalenia.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!