piątek, 13 czerwca 2014

Były piłkarz reprezentacji, Wisły Kraków i Legii Warszawa ukarany za korupcję

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała Grzegorza Lewandowskiego za udział w ustawianiu meczu przez klub Ruch Wysokie Mazowieckie, którego był trenerem. Czwartkowe orzeczenie nie jest prawomocne.
 Komisja orzekła karę roku w zawieszeniu na dwa lata oraz kara pieniężną w wysokości 5 tys. zł. 

Były piłkarz został ukarany za ustawione spotkanie Ruchu z czerwca 2005 (tu znajdziecie szczegóły). Akt oskarżenia trafił do sądu pod koniec ubiegłego roku, a wyrok zapadł w kwietniu 2014.

Korupcja w Ruchu Wysokie Mazowieckie - czytaj więcej

Grzegorz Lewandowski zagrał pięć meczów w reprezentacji, występował m.in. Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Polonii Warszawa i Zagłębiu Lubin, a także w Hiszpanii, Francji i Australii. Po zakończeniu kariery piłkarskiej został trenerem.

To nie jedyna kara dyscyplinarna za korupcję w Ruchu Wysokie Mazowieckie. Komisja dyscyplinarna ukarała w czwartek także Seweryna Sapińskiego - byłego prezesa Ruchu rokiem dyskwalifikacji w zawieszeniu na 2 lata oraz karą pieniężną w wysokości 5 tys. zł

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!