niedziela, 23 lutego 2014

Korupcja w Ruchu Chorzów. Akt oskarżenia ws. Sławomira B.

Ruch Chorzów to klub, który na razie ma niewielką "kartotekę" na blogu Piłkarska Mafia. Jednak w akcie oskarżenia ws. b. sędziego Sławomira B. pojawiają się pierwsze zarzuty w tej sprawie. 


Chodzi o mecz Ruch Chorzów - Podbeskidzie Bielsko-Biała z 10 kwietnia 2004, zakończony remisem 2:2. Osobą, która według informacji z uzasadnienia aktu oskarżenia, złożyła propozycję korupcyjną (nieokreślonej wysokości) w imieniu Ruchu, był II ligowy sędzia z Mazowsza Grzegorz G.  (pomagający także w ustawianiu meczów GKS Bełchatów, MKS Mława, Aluminium Konin, ŁKS Łódź, Jagiellonii Białystok, Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki). Sławomir B. propozycję przyjął, lecz z powodu remisu pieniędzy nie dostał.

Korupcja w Ruchu Chorzów - czytaj więcej

Oczywiście, jak pisze prokurator Krzysztof Grzeszczak, Grzegorz G. nie był fanatycznym kibicem Ruchu, gotowym za łapówki kupować zwycięstwa tej drużyny. Pełnił on w środowisku piłkarskim, zainteresowanym ustawianiem meczów, rolę pośrednika, który gwarantuje skuteczność i dyskrecję wszystkim stronom "układu". Oczywiście otrzymywał za to pieniądze.
Zdaniem prokuratury z analizy połączeń telefonicznych wynika, że Grzegorz G. współdziałał w przypadku tego meczu z członkiem zarządu Ruchu Stefanem M.
Sławomir B. przyznał się do zarzutu, wobec Grzegorza G. i Stefana M. śledztwo się toczy.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc przeczytałeś/przeczytałaś ten artykuł do tego miejsca bo to zastanów się czy nie warto kliknąć kilka razy więcej w reklamy.