wtorek, 18 czerwca 2013

Mowy końcowe obrońców i oskarżonych. W lipcu wyrok ws. Korony Kielce?

Przed sądem rejonowym w Kielcach przemawiali dzisiaj niemal wszyscy obrońcy i wszyscy oskarżeni w procesie dotyczącym korupcji w Koronie Kielce. 23 lipca mowę końcową wygłosi adwokat
Macieja P., replikę wygłosi też prokurator Marek Kaczmarzyk.

Niemal wszyscy oskarżeni i ich obrońcy zapewniali dzisiaj sąd o swojej niewinności. Do części zarzutów przyznał się jedynie Andrzej B. nazywany "Małym Fryzjerem". Jeżeli sąd zakończy mowy 23 lipca, a także później nie zdecyduje się na wznowienie procesu (ma taką teoretyczną możliwość) to najpóźniej 30 lipca poznamy wyrok.


Przeczytaj jakich kar zażądał prokurator dla oskarżonych ws. Korony Kielce 
   
Akt oskarżenia ws. Korony Kielce trafił do sądu w grudniu 2008. Początkowo oskarżone zostały 43 osoby( 19 piłkarzy, 12 sędziów, 6 obserwatorów PZPN i 6 trenerów i działaczy), jednak ostatecznie 29 z nich dobrowolnie poddało się karze i zostało już skazanych, m.in. trener Dariusz Wdowczyk oraz  Andrzej W. (były bramkarz reprezentacji, zwany księciem Paryża).

Pełna lista oskarżonych o korupcję w Koronie Kielce
Korupcja w Koronie Kielce - kalendarium


Do korupcji w Koronie Kielce miało dochodzić w sezonie 2003/2004 kiedy Korona Kielce drugi rok z rzędu walczyła o awans do drugiej ligi. To wtedy miało dojść do ustawienia większości spotkań. Pierwsze spotkania z Wisłą II Kraków -Korona jednak przegrała u siebie 0-1. Według prokuratorów - po tym spotkaniu piłkarze mieli spotkać się i uznać, że nie dadzą rady sami awansować do drugiej ligi. Zdecydowali się za pieniądze ze swoich premii przekupywać sędziów i obserwatorów PZPN. Później mecze miały być ustawiane za pośrednictwem Andrzeja B. - szczegóły ustawiania meczów przez Koronę Kielce.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!