niedziela, 13 stycznia 2013

Kolejne procesy ws. korupcji w piłce nożnej

W tym tygodniu sądy zajmowały się sprawami: Andrzeja Brzezińskiego - b. działacza Unii Janikowa, Motoru Lublin, Korony Kielce i b. obserwatorów i działaczy oskarżonych o ustawianie meczów. 

Na początku tygodnia dwaj świadkowie zeznawali w procesie b. sędziów i obserwatorów PZPN (wątek wyłączony z procesu ws. tzw. gangu Fryzjera). Kolejna rozprawa 21 stycznia.

W tym tygodniu (w czwartek) też zeznawał dalej pierwszy świadek w procesie Andrzeja Brzezińskiego - b. członka zarządu Unii Janikowo. Był to skazany już za ustawianie meczów Unii - b. działacz tego klubu Edward A.

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium


W procesie Motoru Lublin zeznawał w piątek skazany już b. trener tego klubu Jerzy K., który podtrzymał swoje wyjaśnienia z prokuratury, gdzie opowiadał o korupcji w Motorze. Kolejna rozprawa 12 lutego. 

Korupcja w Motorze Lublin - kalendarium

Z kolei w czwartek na proces ws. Korony Kielce nie stawił się żaden świadek. Kolejna rozprawa 26 lutego - niewykluczone, że wówczas proces w sprawie tego klubu się zakończy.   

Korupcja w Koronie Kielce - kalendarium

 Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!