środa, 7 listopada 2012

Proces ws. tzw. gangu Fryzjera rozpoczęty!

Po ponad 2 latach od napisania aktu oskarżenia przed wrocławskim sądem okręgowym rozpoczął się proces ws. tzw. gangu Fryzjera (pełną listę osób zasiadających na ławie oskarżonych znajdziecie tutaj).

Wcześniej sąd odrzucił wniosek o umorzenie sprawy b. sędziego międzynarodowego z Warszawy Jacka G., który ma postawione trzy zarzuty. Obrońca b. arbitra twierdził, że jego klient nie popełnił przestępstwa.
Na proces został doprowadzony z aresztu Ryszard F., nie było z kolei 7 oskarżonych, którzy wysłali usprawiedliwienia i zgodzili się na proces bez ich udziału.Jak pisze Przegląd Sportowy - nie było m.in. Wita Ż. i Piotra R.

Odczytywanie zarzutów z aktu oskarżenia będzie kontynuowane na rozprawie w piątek - opisane one zostały bowiem na 500 stronach (cały akt oskarżenia liczy 1,7 tys. stron).  Czytali je na zmianę prokuratorzy: Robert Tomankiewicz i Krzysztof Grzeszczak (obaj na zdjęciu). Około 12.10 sędzia Mariusz Wiązek zarządził pół godzinną przerwę. Później jeszcze raz musiał ją przerwać na 10 min. gdy Fryzjer zaczął się uskarżać na stan zdrowia. Sędzia Wiązek po przerwie widząc, że salę opuścili niemal wszyscy oskarżeni zaproponował Ryszardowi F. by ten, jak chce, także poprosił o odprowadzenie go do aresztu.

Kolejne rozprawy 9 i 12 listopada (początek wszystkich o 9:30).  

Ryszard F. jest oskarżony o założenie i kierowanie gangiem, który ustawiał mecze w polskim futbolu (czytaj tutaj). Wraz z nim w tym procesie na ławie oskarżonych zasiadają 34 osoby.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  

Zobacz nasz profil na Facebooku  
Zobacz nasz profil na Twitterze   

dot. bej. - dziękuję bardzo!