niedziela, 23 września 2012

Łagodniejszy wyrok dla byłego sędziego Krzysztofa Z.

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu rozpatrzył apelacje prokuratury i oskarżonego i złagodził karę dla byłego sędziego Krzysztofa Z. Poprzedni wyrok (czytaj tutaj) nie był zgodny z ustaleniami z wniosku o dobrowolne poddanie się karze. 

Były sędzia z Łodzi miał postawionych 5 zarzutów, m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej (czytaj tutaj). Pierwszy wyrok zapadł 11 stycznia. Krzysztof Z. został skazany na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5 lat, 25 tysięcy złotych grzywny, zwrot 80 tys. zł przyjętych łapówek oraz 8 lat zakazu działania w profesjonalnym sporcie. Były arbiter musiał też zapłacić 800 zł kosztów sądowych.

Od tego wyroku odwołała się zarówno prokuratura jak i sam oskarżony. Chcieli kary ustalonej we wniosku o dobrowolne poddanie się karze. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu rozpatrzył wnioski 20 września. Orzekł karę 2 lat więzienia w zawieszeniu na 4 lata, dozór kuratora, zwrot przyjętych łapówek, 25 tys. zł. grzywny i 8 letni zakaz działania w profesjonalnym futbolu.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!