czwartek, 30 sierpnia 2012

Kolejny sędzia skazany za korupcję. Pierwszy wyrok za GKS Bełchatów?

Wrocławski Sąd Okręgowy skazał za korupcję byłego sędziego asystenta z Wrocławia Andrzeja K. Arbiter dobrowolnie poddał się karze. Jeden z zarzutów dotyczy ustawienia meczów GKS Bełchatów (więcej o zarzutach ws. korupcji w tym klubie znajdziecie tutaj).

Andrzej K. został skazany na rok i siedem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, grzywnę w wysokości 8 tysięcy złotych, 7 letni zakaz działania w profesjonalnym futbolu i przepadek 7,5 tys. zł przyjętych łapówek. Skazany musi też zapłacić 1,9 tys. zł kosztów sądowych.

Andrzej K. został uznany za winnego pięciu zarzutów:
1. przyjęcia od Dawida P. (działacza Pogoni Szczecin), za pośrednictwem sędziego głównego (swojego brata) Piotra K., obietnicy korzyści majątkowej, a następnie przyjęcie co najmniej 500 zł za ustawienie meczu Pogoni Szczecin z Aluminium Konin z 8 maja 2003.
2. we wrześniu 2003 przyjął od Dawida P., za pośrednictwem Piotra K., obietnicę korzyści majątkowej - co najmniej 500 zł za ustawienie meczu Pogoni Szczecin z Arką Gdynia (20 września 2003),

Korupcja w Pogoni Szczecin - kalendarium

3. w maju 2004 przyjął od Jacka M. (ówczesnego prezesa Arki Gdynia), za pośrednictwem Piotra K., obietnicę łapówki, a następnie przyjął tysiąc złotych za ustawienie meczu Arka Gdynia - Pogoń Szczecin.

Korupcja w Arce Gdynia - kalendarium

4. w maju 2004 jako sędzia asystent przyjął od krakowskiego sędziego Piotra W., za pośrednictwem Piotra K., obietnicę łapówki, a następnie 5 tys. zł za ustawienie meczu GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko Biała (29 maja 2004), na korzyść tej pierwszej drużyny.   

Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

5. w sierpniu 2004 przyjął od Wojciecha K. (działacza Kujawiaka Włocławek)), za pośrednictwem Piotra K., obietnicę korzyści majątkowej, a następnie przyjął 500 zł za ustawienie meczu Kujawiaka Włocławek z Piastem Gliwice (25 sierpnia 2004).

Korupcja w Kujawiaku Włocławek - kalendarium

Wyrok został ogłoszony 24 sierpnia.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć