wtorek, 22 maja 2012

Aleksander Ptak odchodzi z Zagłębia Lubin

Kolejny klub wyciąga konsekwencje wobec piłkarza podejrzanego o udział w ustawianiu meczów GKS Bełchatów. Zagłębie Lubin poinformowało, że nie przedłuży kontraktu z Aleksandrem Ptakiem.
 
Dzisiaj na stronie klubu ukazał się komunikat:
"W związku z toczącą się sprawą dot. działań korupcyjnych grupy zawodników GKS-u Bełchatów w latach 2003-2005, Klub Zagłębie Lubin SA po zapoznaniu się z wyjaśnieniami zawodnika Aleksandra Ptaka w tym zakresie, podjął decyzję o zakończeniu współpracy z bramkarzem i nieprzedłużaniu kontraktu, którego ważność upływa w czerwcu bieżącego roku".

Korupcja w GKS Bełchatów - kalendarium

Tydzień temu blog Piłkarska Mafia ujawnił, że m.in., że obecny bramkarz Zagłębia usłyszał korupcyjny zarzut (czytaj tutaj).  Zagłębie niemal od razu wezwało piłkarza na rozmowy (czytaj tutaj), a dzisiaj poinformowało o swojej decyzji.

Innego podejrzanego o korupcję zawodnika - Dariusza Pietrasika - pozbył się Śląsk Wrocław (czytaj tutaj), a Wisła Kraków wezwała na posiedzenie zarządu Łukasza Gargułę (czytaj tutaj). Wyjaśnień od trzech piłkarzy zażądał także GKS Bełchatów (czytaj tutaj), którzy już zostali odsunięci od pierwszej drużyny.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!