piątek, 20 kwietnia 2012

Zagłębie Lubin odwołało się od kary. Złagodzona kara dla Unii Janikowo

Zagłębie Lubin odwołało się od kary nałożonej przez Wydział Dyscypliny PZPN. Działacze klubu uważają, że nie odpowiadają za ustawienie meczu przez piłkarzy. 

Zagłębie zostało ukarane trzema punktami minusowymi i 300 tys. zł grzywny (czytaj tutaj). Piłkarze Zagłębia Lubin wiosną 2006 za 100 tys. zł kupili remis w tym meczu od kilku graczy Cracovii. Ten wynik dał im awans do Pucharu UEFA. Klub odwołując się do Związkowego Trybunału Piłkarskiego pisze o tym, że nie odpowiada za działania swoich piłkarzy. Łącznie oskarżonych zostało 16 osób, większość, m.in. Łukasz Piszczek, dobrowolnie poddała się karze i została już skazanych (czytaj tutaj).  Niemal wszyscy zostali już też ukarani dyscyplinarnie (czytaj tutaj).

korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium

Postępowanie dyscyplinarne ws. Cracovii dalej trwa.

Korupcja w Cracovii - kalendarium

Potwierdziły się też informacje, że ZTP złagodził pod koniec marca karę dla Unii Janikowo. Karę degradacji zamieniono na ujemne punkty i karę finansową (czytaj tutaj). Uzasadnienie tej decyzji jeszcze nie dotarło do WD PZPN. Do decyzji ZTP wrócę w osobnym artykule w najbliższych dniach.

Korupcja w Unii Janikowo - kalendarium

WD w czwartek zajmował się też sprawą trzech byłych piłkarzy Górnika Polkowice. Postępowań wobec Roberta Malawskiego, Bartłomieja Majewskiego i Marcinowi Szymańskiemu nie zostały zakończone. "Ponieważ piłkarze nie przyznają się do zarzutów wystąpiliśmy do sądu o dokumenty w tej sprawie" - powiedział blogowi Piłkarska Mafia Artur Jędrych szef WD PZPN.

Korupcja w Górniku Polkowice - kalendarium 


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!