sobota, 28 kwietnia 2012

Szczęsny pyta: dlaczego prokuratorzy nie ruszyli Śląska

Kontrowersyjny wywiad z Maciejem Szczęsnym w serwisie futbolnet.pl. Mateusz Karoń pytał m.in. o korupcję - dlatego zamieszczam fragmenty. Całość wywiadu znajdziecie tutaj.

Macieja Szczęsnego Mateusz Karoń pytał m.in. o Łukasza Piszczka (tu znajdziecie informacje o oskarżeniu tego piłkarza o korupcję). 

"Korupcja w polskim futbolu? Tego tematu nie zgłębilibyśmy do jutrzejszego ranka… Rozumiem tych, którzy protestują: „popełnił przestępstwo i musi ponieść karę”. Rozumiem też tych z przeciwwagi – „należał do grupy, która nie miała niczego do powiedzenia”. Przecież, gdyby nie dał, to mógłby zmarnować swoją karierę. Może było tak jak za komuny (kto nie pije, ten kabluje)? Mogło być i tak, że gdyby nie uczestniczyłby w tym procederze, to wykluczyliby go z drużyny. Bo się wychyla. Jedyny, co kłapie dziobem. Na co komu taki?

korupcja w Zagłębiu Lubin - kalendarium

- Zadam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego przy jego poziome – zakładając, że dziś jest wolny od tego typu pokus – ktoś ma mu złamać karierę, a panowie prokuratorzy nie ruszyli Śląska Wrocław? A teraz już przedawnienie… I Piszczek ma beknąć?! To jakiś kibic może się zdziwić. „Kurwa, Piszczek? A czemu nie Śląsk?!”. Każdy, kto o to zapyta, ma rację. Najciemniej pod latarnią?

- Nie wiem. Tylko się zastanawiam, jakim cudem są ludzie działający przy Wrocławiu i do dziś nikt niczego im nie udowodnił.

Korupcja w Śląsku Wrocław - kalendarium

(...)  Problemów natury etycznej jest wiele. Polski sport sobie z tym nie poradził. Jestem przekonany, że wiele osób jest utaplanych w tym szambie po pachy – że nawet głowę w tym zanurzyli, że do dzisiaj im capi z beretów; do dzisiaj są nietknięci. Bo co? Bo zgodzili się zeznawać?! Przynajmniej siedmiu mogę wskazać ze środowiska trenerskiego. Jak to zrobię, dostanę wezwanie do sądu. O pomówienie! (...) Przecież ten gościu jest w tym gównie uwalony cały.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!