środa, 18 stycznia 2012

Śledztwo ws. korupcji: kto nie może spać spokojnie

Śledztwo ws. korupcji w polskim futbolu trwa już od prawie 7 lat. W tym czasie do sądów trafiło ponad 20 aktów oskarżenia, oskarżonych zostało około 370 osób (czytaj tutaj), a skazanych ponad 210 (czytaj tutaj). Pytanie co dalej!

Odpowiedź częściowo znajdujemy w akcie oskarżenia dotyczącym Śląska Wrocław (czytaj tutaj) - ostatnim, który trafił do tej pory do sądu (pod koniec 2011). Odpowiedź znajdujemy w aktach śledztwa. Jest tam m.in. dokument o przedłużeniu postępowania do 16 czerwca 2012. Zostało wydane w grudniu 2011 przez Prokuraturę Generalną. Wynika z niego, że dalej badane są wątki dotyczące m.in. Podbeskidzia Bielsko Biała, Górnika Łęczna, Zagłębia Sosnowiec, GKS Bełchatów, ŁKS Łódź, Pogoni Szczecin, Cracovii, Polonii Warszawa, Kotwicy Kołobrzeg i (co ciekawe) Jagiellonii Białystok (w tym postanowieniu nie ma mowy o wątkach śledztwa prowadzonego przez prokuratora Marka Kaczmarzyka).

Korupcja w Zagłębiu Sosnowiec - kalendarium
Korupcja w Podbeskidziu Bielsko Biała - kaalendarium 
Korupcja w Górniku Łęczna - kalendarium
Korupcja w ŁKS Łódź - kalendarium
Korupcja w Pogoni Szczecin - kalendarium
Korupcja w Cracovii - kalendarium
Korupcja w Polonii Warszawa - kalendarium
Korupcja w Kotwicy Kołobrzeg - kalendarium 
Korupcja w Jagiellonii Białystok - kalendarium

W poprzednim postanowieniu (z czerwca 2011) o przedłużeniu śledztwa pojawia się bardzo ciekawa adnotacja o wszczęciu postępowania ws. ustawiania meczów IV ligi na podstawie zawiadomienia o przestępstwie (tutaj więcej).

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!