wtorek, 30 marca 2010

Nowy akt oskarżenia ws. korupcji w polskim futbolu

Jest nowy akt oskarżenia ws. korupcji w polskim futbolu. Wrocławska prokuratura skierowała sprawę 48 osób zamieszanych w ustawianie meczów Górnika Polkowice do sądu w Lubinie.

korupcja w Górniku Polkowice - kalendarium

Akt oskarżenia dotyczy przede wszystkim działaczy i piłkarzy Górnika Polkowice udzielających obietnic i wręczających łapówki sędziom i obserwatorom meczów tej drużyny w sezonach 2003/2004 i 2004/2005 oraz zawodników RKS Radomsko – rywalizujących z Górnikiem Polkowice w czerwcu 2005 roku.

Oskarżenie dotyczy 40 meczów Górnika Polkowice. Proponowane i wręczane łapówki oscylowały od kilku tysięcy do 100.000 złotych. Spośród 48 oskarżonych, 27 osób złożyło wnioski o skazanie ich bez przeprowadzania rozprawy.

Dziś lub jutro spodziewajcie się wszystkich szczegółów tej sprawy. Ten akt oskarżenia napisali panowie Krzysztof Grzeszczak i Robert Tomankiewicz. Wątek Górnika Polkowice został wyłączony z tego największego śledztwa, które ma się skończyć aktem oskarżenia na około 100 osób.

 Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!